![ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΞΟΒΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΑΟ ΚΑΡΕΑ](https://aokarea.gr/site/wp-content/themes/aperture/thumb.php?src=https://aokarea.gr/site/wp-content/uploads/2022/02/toxovolia-1.jpg&h=&w=680&zc=1&q=90)
Με πολλές διακρίσεις για τον ΑΟ ΚΑΡΕΑ ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τοξοβολίας ΚΧ Ανδρών-Γυναικών U21 και U18.
Στο ατομικό του σύνθετου τόξου ο σύλλογος μας κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια και μια θέση στην τετράδα.
Πιο συγκεκριμένα:
Πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία ΑνδρώνU21 ο Χρήστος Κρέστος ο οποίος ταυτόχρονα έπιασε και τον όριο Α κατηγορίας Ανδρών ενώ 0 Βασίλης Τσιριγώτης κατέκτησε την 4η θέση.
Πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία ΑνδρώνU18 ο Μάρκος Κροάζιε.
Στο Ολυμπιακό τόξο ο Δημήτρης Αναστασόπουλος πλασαρίστηκε στην οχτάδα της κατηγορίας Ανδρών U21 ενώ ο Γιάννης Κοτσαλής κατέκτησε την 17η θέση στην ίδια κατηγορία.