ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡΕΑ

Ένα σπουδαίο διήμερο για την τοξοβολία του ΑΟ Καρέα!

Για πρώτη φορά το σωματείο μας είχε συμμετοχή σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και συγκεκριμένα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών –  Γυναικών Ολυμπιακού, Σύνθετου και Barebow Τόξου, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Ο.Α.Κ.Α. το Σαββατοκύριακο 18 & 19-12-2021!

Πιο συγκεκριμένα:Στον προκριματικό αγώνα ο ΑΟ Καρέα συμμετείχε με 2 αθλητές:– Ο Διονύσης Λιακόπουλος με 538 βαθμούς κατέκτησε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία Σύνθετου Τόξου Ανδρών και “στόχευσε” μόλις για 2 πόντους μακρυά από την πρόκριση του στην Α κατηγορία!– Ο Λευτέρης Χολέβας με 518 πόντους κατέκτησε την 7η θέση στην ίδια κατηγορία σημειώνοντας νέο ατομικό ρεκόρ με διάφορα 40 πόντων από την προηγούμενη επίδοση!

Στον αγώνα του πρωταθλήματος στην κατηγορία Σύνθετου Τόξου Ανδρών το σωματείο μας συμμετείχε με 2 αθλητές:– Ο Μάρκος Κροαζιε κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση κατάφερε να μπει στην 8αδα της διοργάνωσης και ο Βασίλης Τσιριγώτης στην πρώτη του συμμετοχή στην κατηγορία των ανδρών, κατέκτησε την 17η θέση!!!

Θερμά Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές του τμήματος Τοξοβολίας!!! Και εις ανώτερα !!!